Nové sdružení

Ozdravný pobyt na Vysočině 2020


    Od 1. srpna jsme strávili nádherný týden na Vysočině, letos jubilejní patnáctý.  Cestou jsme se zastavili na Pernštejně, vybrali jsme si kratší okruh, s velmi milou průvodkyní jsme prošli hrad, podívali se z oblíbené vyhlídky na věži barevnými okny do okolní krajiny. Obdivovali jsme shora nově vybudovanou hradní zahradu, která bude přístupná až příští rok.
    Na oběd už nás očekávali manželé Halvovi na hotelu U Loubů na Třech Studních. Letos nás přijelo 32, obsadili jsme celý hotel, ubytování je ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením a televizí, jídelna pro nás je oddělená od ostatních hostů, v dohodnuté výhodné ceně je plná penze a hotelový bazén. V celém hotelu byla samozřejmě dodržována doporučená zvýšená hygienická opatření.
   Užívali jsme si celý týden naplánovaný bohatý program s dostatkem času   na odpočinek i vlastní zájmy. Každý den začínal cvičením s Emou, podle počasí  na chodbě hotelu nebo venku, cvičili skoro všichni a Svaťa nás obveseloval převleky   a průpovídkami ke cvičení. Dva dny jsme měli masáže a každý den jsme chodili  po skupinách do bazénu. V pondělí jsme chtěli jít na vycházku do lesa, ale pršelo, tak jsme se sešli na jídelně, seděli jsme tam celé dopoledne a poslouchali vyprávění  o myslivosti s hraním na hornu, zpěvem a vysvětlováním zvyků při honech. Málokdo tušil, co všechno Michal Jílek umí. Večer nás pobavila hudba Chakali s vynikající zpěvačkou Kamilou a Liborem Dočekalem z Letovic, až na Vysočině jsme zjistili, jaké talenty máme doma. Ve středu přijeli manželé Kudovi, pana Bohuslava Kudu všichni rádi posloucháme, tentokrát to byla procházka po letovickém hřbitově se zastaveními u hrobů význačných osobností. Odpoledne jsme si za krásného počasí zahráli minigolf u hotelu Horník. Další den nám o požární bezpečnosti přednášel pan Pavel Novák, profesionální hasič na železnici v Brně a dobrovolný v Novém Městě na Moravě. Potom jsme stihli i vycházku k Vitulčině studánce, kde jí Michal zatroubil na rozloučenou. V pátek jsme si zahráli oblíbené sportovní hry, večer jsme vyhodnotili celý pobyt, sport i vyjímečné osobnosti našeho pobytu, poděkovali jsme všem pracovníkům hotelu za vynikající služby a připili si na další pobyt s majiteli hotelu.
    Celý týden jsme si užili pěkné počasí, krásnou zelenou Vysočinu, dobrou pohodu, zábavu, velmi oceňuji, že jsme dokázali dobře bavit sami, užívat si přátelství ostatních a všichni pomáhali, aby se pobyt vydařil. Nejhorší je vždy loučení, ale už víme, že příští rok budeme vítaní znovu. Po cestě zpět jsme se zastavili ve skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska. S velmi příjemnou průvodkyní jsme prošli celý skanzen, který je nám asi nejbližší ve vzpomínkách na časy našich předků.
   Poděkování za celý pobyt patří městu Letovice, díky dotaci jsme měli levnější pobyt, masáže a dopravu. Děkujeme také firmě Dopaz za bezchybné služby.

Za Nové sdružení zdravotně postižených v Letovicích Ing. Jaroslava Konůpková,                 foto Marie KrálováZa NSZdP Borek

 

OKHP©2008