Nové sdružení

     Pobyt ve Slatinicích 2021


  

  Dva letošní jarní termíny našeho ozdravného lázeňského pobytu byly zrušeny. Až v neděli 3. října jsme se dočkali a za krásného slunečného rána jsme odjeli do Čech pod Kosířem. Zde na nás čekal pan Václav Obr s paní a sám nás provedl svým jedinečným Muzeem kočárů. Po letech postupné výstavby bylo muzeum loni otevřeno.
  Do lázní Slatinice jsme přijeli na oběd. Pracovnice recepce a vedení lázeňského domu Balnea nás přivítali malým přípitkem jako dávné přátele. Balnea je moderní budova na nejvyšším místě obce. Pokoje jsou převážně dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením, televizí, ledničkou a balkonem. Celý hotel je bezbariérový, v přízemí je recepce, jídelna, lékaři a některé procedury, v suterénu je bazén, vířivka a vanové koupele. Lázně Slatinice mají sirné minerální vody z vlastních vrtů, koupele v těchto vodách mají příznivé účinky na léčbu pohybového ústrojí, kožních a onkologických onemocnění.
   Měli jsme pobyt na sedm dní s využitím státního voucheru ve výši 4.000,- Kč na osobu. Užívali jsme si zdejší výbornou kuchyni, předkrm byl vždy ukázkou zdravé výživy a ostatní jídla by mohla rovnou soutěžit v nějaké kulinářské soutěži.  Chodili jsme na krátké procházky po okolí, na společné vycházce obcí s paní Ing. Janou Tomečkovou jsme obešli všechny prameny, lázeňské budovy, parky, kolem školy a obou školek jsme došli do sportovního areálu, jaký nemají mnohá větší města. Prohlédli jsme si obecní úřad a obdivovali jsme všechny nově upravené budovy, chodníky, krásné květiny. V obci je také muzeum malíře Zdeňka Buriana a muzeum historických automobilů. Paní Helenka Kostelníková nám připravila posezení s meditací, hudební večer na Moravě, vycházku na Malý Kosíř, další večer nám hudbu našeho mládí vybíral její syn  a ona předpovídala budoucnost. Následující den jsme šli na návštěvu ke Kostelníkům do galerie. Byly to velmi příjemné chvíle, setkávali jsme se i s ostatními hosty lázní, pěkně jsme si popovídali, zazpívali, navázali nová přátelství. Po dlouhé době jsme si všeho i více vážili.
   Bylo nám zde velmi dobře, všichni se o nás vzorně starali, děkujeme za to kolektivu vedenému paní Ing. Radkou Pazderovou a Ing. Tomášem Hrazdilem. Ozdravný pobyt v lázních Slatinice přispěl ke zlepšení našeho fyzického i duševního zdraví, byli jsme rádi, že se spolu vidíme. Předjednaný máme příští termín pobytu ke konci března 2022. Cestou zpět jsme se zastavili v Konici na zámku v regionálním muzeu a muzeu seker, které je největší v republice a usiluje o  zápis   do Guinessovy knihy rekordů. Výborný nedělní oběd nám přichystali v restauraci v Pohoře.
   Za výborné služby a spolehlivé řidiče během obou cest děkujeme firmě Dopaz.             

                      za NSZP   text Ing. Jaroslava Konůpková,  foto Marie Králová                          

                                                                                                                   

 

OKHP©2008